Polonia pokonana

W sobotę podejmowaliśmy trzecią drużynę w tabeli średzką Polonie. Po bardzo ciężkim meczu w upalne popołudnie pokonujemy naszych rywali 2-1.Mecz rozpoczęliśmy dobrze a okazję do zdobycia gola miał Kamil Galusik ale jego strzał minimalnie minął bramkę rywali. Mimo dobrej gry jako pierwsi tracimy bramkę. Po dośrodkowaniu o piłkę w powietrzu walczy nasz obrońca Krystian Galusik który głową trafia w naszą poprzeczkę a napastnik gości nie ma problemu z umieszczeniem piłki w siatce. W tej sytuacji zabrakło asekuracji i musimy gonić wynik. Przełomowa dla przebiegu meczu miała sytuacja z 30 min. Marcin Tomczak fauluje rywala na 25 metrze od naszej bramki. Rywal upadając celowo uderzył naszego zawodnika i sędzia ukarał Tomczaka zółtą kartką a zawodnikowi rezerw trzecioligowca pokazał słusznie kartkę czerwoną. Był to przełomowy moment w meczu gdzie po rzucie wolnym rywali przeprowadzamy zabójczą kontrę i doprowadzamy do wyrównania. Bramkę zdobywa Tomczak po bardzo dobrym podaniu Tomka Molki, który mógł sam oddać strzał z 25 metrów ale zagrał prostopadła piłkę do Tomczaka, który pokonuję bramkarza gości. W drugiej połowie mamy sporo szczęścia bo napastnik Polonii miał dwie setki ale na nasze szczęście ich nie wykorzystał a bardzo dobrze kolejny raz bronił Marcin Lewandowski. My graliśmy jednak cierpliwie i w ostatniej minucie zdobywamy zwycięskiego gola. Przy linii bocznej pola karnego Kamil Galusik poradził sobie z trzema rywalami i wyłożył piłkę jak na tacy Filipowi Osińskiemu a nasz młody napastnik to wykorzystał i zdobywamy cenne 3 pkt. z wyżej notowanym rywalem. Warto dodać że bardzo dobrze zawody prowadził sędzia główny.

A i duże brawa dla naszych kibiców, którzy nas dopingowali przez całe spotkanie

Klasa A 2016/2017, grupa: Poznań I

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki

15-29

W weekend grały także nasze drużyny młodzieżowe. Trampkarze ponieśli porażkę w Gnieźnie z Mieszkiem, młodzicy pokonali Przemysław Poznań a Orlicy przegrali z AP Marcina Drajera