Pelikan nie straszny

Wczoraj w meczu z Pelikanem Niechanowo brakowało niewiele aby 3 pkt.zostaty w Książu. Goście przyjechali jako vice lider i poważny kandydat do awansu do Ligi Okręgowej. My mimo problemów kadrowych zagraliśmy niezły mecz. Więcej z gry w pierwszej połowie mieli zawodnicy Pelikana którzy dłużej utrzymywali się przy piłce ale dogodnej sytuacji stworzyć nie potrafili. Goście objęli prowadzenie po rzucie rożnym. Pierwszy strzał pomocnika gości został zablokowany a przy drugim zabrakło asekuracji i piłka wpadła do bramki. Przed przerwą mogliśmy wyrównać bo sytuacje były. Strzały Piotra Galusika Nikodema Gaszaka czy Jakuba Wojtkowiaka mijały bramkę o centymetry a w ostatniej akcji pierwszej połowy Adam Garbarczyk trafia w słupek. W drugiej połowie obraz gry był podobny z tym że częściej byliśmy pod bramką rywali. Obrońcy Pelikana nie mogli sobie poradzić z Filipem Osinskim i Piotrem Galusikiem. W 57 minucie doprowadzamy do remisu. Po rzucie rożnym i przedłużeniu piłki przez Filipa Osińskiego akcję zamyka Maciej Maćkowiak i mamy remis. 5 minut później powinniśmy mieć rzut karny. Wprowadzony chwilę wcześniej Kamil Galusik uciekł obronie rywali a jeden ze stoperów faulował go ewidentnie w polu karnym. Sędzia jednak był innego zdania i przyznał rzut wolny z 16 m od bramki. Strzał Macieja Maćkowiaka po rykoszecie obrońcy wpada do bramki i prowadzimy 2-1. Po bramce goście ruszyli do ataków a mogliśmy przy lepszej skuteczności to wykorzystać. Strzał Kamila broni bramkarz gości po rzucie rożnym fajna piłkę na nodze miał Maciej Maćkowiak a i o bramkę mógł pokusić się Piotr Galusik. W końcówce Pelikan zaczął atakować całym zespołem i w 88 minucie doprowadza do remisu. Zbyt krótko wybita piłka przed pole karne po rzucie rożnym i zawodnik gości uderzył z pierwszej piłki nie do obrony. Tak więc po ciężkim meczu po raz kolejny urywamy punkty wyżej notowanemu rywalowi zostawiając na boisku dużo zdrowia.
Wielkie brawa i podziękowania po raz kolejny dla kibiców którzy mimo zimna i deszczu wraz z ekipą z Meblorza byli obecni w licznej grupie.